ZAP SZNAJDER BATTERIEN: AŻ 120 TYPÓW AKUMULATORÓW

Akumulatory-ZAP-1

Aktualnie ZAP Sznajder Batterien S.A.– firma z wyłącznie polskim kapitałem – produkuje ponad 120 typów akumulatorów, przede wszystkim dla potrzeb motoryzacji.

Blisko 75 procent produkcji jest wysyłane do 60 krajów świata. Każdego roku rośnie liczba eksportowanych wyrobów a także powiększa się lista importerów.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

To z pewnością zasługa nowoczesnych technologicznie i niezawodnych akumulatorów zdobywających kolejne rynki a także wynik międzynarodowej aktywności handlowców z ZAP Sznajder Batterien S.A., którzy uczestniczą we wszystkich znaczących imprezach branżowych. Stąd akumulatory z Piastowa często goszczą na salonach wystawienniczych m.in. w Paryżu, Frankfurcie nad Menem, Moskwie, Bolonii czy egzotycznym Dubaju.

Wszędzie tam oryginalna koncepcja polskiego stoiska targowego połączona z ciekawą ekspozycją produktów przyciąga licznych gości targowych.

ZAP SZNAJ1

Produkcja w Piastowie odbywa się zgodnie z normami ISO/TS 16949 i ISO 9001 potwierdzającymi wysoką jakość wyrobów oraz normą ISO 14001 gwarantującą bezpieczeństwo dla środowiska naturalnego. Zakłady w Piastowie, firma z bogatymi tradycjami obchodząca w tym roku jubileusz 90 rocznicy powstania, dysponuje szeroką ofertą handlową. Są to akumulatory praktycznie do wszystkich marek aut osobowych, dostawczych i ciężarowych a także do motocykli. Ponadto akumulatory dla potrzeb rolnictwa i seria Marine dla jednostek pływających. Jest też ZAP dla… Japończyków.

Akumulatory w autach japońskich (i koreańskich ) mają nieco inne wymiary od baterii standardowych. Z myślą o użytkownikach tego typu aut powstały dwie serie akumulatorów: Silver Japan i Japan Plus Cars. Zastosowana technologia srebrowa gwarantuje całkowitą bezobsługowość i długą niezawodność akumulatorów dzięki zwiększonej odporności na korozję kratki ołowiano- wapniowej. Tego typu akumulatory są również hitem eksportowym.

Układy start- stop montowane są w coraz większej liczbie modeli samochodów. System wyłączający silnik podczas krótkiego zatrzymania lub postoju na światłach pozwala oszczędzać paliwo i zmniejsza toksyczność spalin. Auta wyposażone w system start-stop muszą mieć jednak specjalne, wzmocnione akumulatory, które wytrzymują znacznie większą liczbę startów niż baterie w autach bez układu start- stop.

zap-1_silver_1

Również i w tym przypadku inżynierowie z ZAP Sznajder Batterien opracowali i wdrożyli do produkcji dwa typy takich baterie: o pojemności 80 Ah – do większości aut osobowych oraz 100 Ah ( do mocniejszych pojazdów). Ich europejska premiera odbyła się na targach Automechanika we Frankfurcie nad Menem.

W sierpniu 2015 roku Lech Sznajder, właściciel i prezes Zarządu ZAP Sznajder Batterien S.A. otrzymał Odznakę Honorową za zasługi dla rozwoju gospodarki RP przyznaną mu przez wicepremiera, Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego. W akcie nadania można przeczytać, że odznaczenie przyznano za wybitne osiągnięcia w sferze innowacji, promocji polskiego przemysłu, wdrażaniu nowych technologii oraz za wprowadzanie efektywnych metod zarządzania przyczyniających się do wzrostu gospodarczego.

Przez ostatnie 15 lat w Piastowie, na same tylko nowe inwestycje i wdrożenia, przeznaczono ponad 80 mln złotych. Odznaczenie od wicepremiera rządu RP to ważny a zarazem miły akcent w roku jubileuszu 90 lecia działalności firmy.

Piastów wyróżniają nie tylko akumulatory samochodowe. Mało kto wie, ale już w 1930 roku ZAP wygrał konkurs na dostawy akumulatorów dla Polskiej Marynarki Wojennej m.in. do łodzi podwodnych. Koło historii zatoczyło krąg i oto w 2015 roku ZAP Sznajder Batterien S.A. wszedł w skład konsorcjum firm realizujących jeden z kluczowych programów zbrojeniowych RP o kryptonimie ORKA. Jego założenia przewidują uzbrojenie polskich sił morskich w trzy nowoczesne okręty podwodne.

Na zakończenie warto przypomnieć fakt, iż w połowie 2013 roku ZAP Sznajder Batterien S.A. przejął firmę JENOX, znanego polskiego producenta akumulatorów, obejmując 100 proc. udziałów. Obecnie łączna zdolność produkcyjna połączonych firm wynosi ponad 2 miliony sztuk akumulatorów rocznie.

Akumu-22