VOLVO: GDAŃSK DOŁĄCZA DO eV CITY POWERED BY VOLVO

Gdańsk to kolejne miasto w Polsce, które dołączyło do eV City powered by Volvo.

W ramach programu, którego celem jest m.in. rozbudowa infrastruktury do szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce, na terenie aglomeracji powstaną dwie dwustanowiskowe i ogólnodostępne stacje ładowania samochodów o mocy 175kW. Dodatkowo, w ramach eV City powered by Volvo, miasto przeznaczy środki z funduszu grantowego eV City na wsparcie inicjatywy „Rowerowy Maj”.


Zobacz relacje:

VOLVO: WĘGIERSKA GÓRKA DOŁĄCZA DO PROGRAMU EV CITY
 

ECO


 

Rozwój elektromobilności to nie tylko przyszłość, ale i realna potrzeba dzisiejszych miast. Aby mieszkańcy mogli swobodnie korzystać z samochodów elektrycznych, niezbędna jest rozbudowa sieci ładowania – i właśnie temu służy eV City powered by Volvo. Program pomaga zmniejszyć emisję spalin i hałasu, co bezpośrednio przekłada się na lepszą jakość powietrza i większy komfort życia. To inicjatywa, która łączy nowoczesne technologie ze świadomym podejściem do środowiska. Współpraca miast, biznesu i społeczności lokalnych ma kluczowe znaczenie, bo razem możemy budować bardziej zieloną i przyjazną przestrzeń do życia.

Wybór Gdańska do programu eV City powered by Volvo nie jest przypadkowy”– podkreśla Emil Dembiński, Managing Director, Volvo Car Poland i dodaje – Gdańsk to miasto, które jest często celem podróży z różnych zakątków Polski, a jego mieszkańcy oraz turyści potrzebują dostępu do punktów ładowania, które umożliwią szybkie i wygodne doładowanie pojazdów elektrycznych bez konieczności czekania w kolejkach. Dzięki podpisanemu dzisiaj porozumieniu między Miastem a Volvo Car Poland w ramach eV City powered by Volvo do końca obecnego roku mieszkańcy Gdańska, a także odwiedzający to miasto liczni turyści, będą mieli większą swobodę w naładowaniu swoich samochodów w ciągu ok. 20 minut do ok. 70-80% dzięki dwóm dwustanowiskowym i ogólnodostępnym stacjom, jakie powstaną na terenie aglomeracji.

Pierwsza edycja kampanii „Rowerowy Maj” odbyła się w 2014 roku w Gdańsku. Od tego momentu liczba miast, placówek i dzieci biorących udział w akcji rośnie. Każda kolejna edycja tej zabawy staje się w naszym mieście rekordową. Cieszymy się, że możemy wykorzystać środki z funduszu grantowego eV City na rozwój tej kampanii i dalsze promowanie zdrowego trybu życia oraz zrównoważonej mobilności wśród dzieci – powiedział Łukasz Kłos Dyrektor ZTM w Gdańsku

Od lat angażujemy się w rozwój infrastruktury ładowania i wspieramy kierowców aut elektrycznych, dlatego cieszymy się, że możemy aktywnie uczestniczyć w tej transformacji. Już dziś pod naszym salonem w Gdańsku działają cztery szybkie ładowarki, które umożliwiają wygodne i szybkie ładowanie pojazdów. Dodatkowo, dzięki naszej współpracy z Ergo Areną, wkrótce uruchomimy kolejne dwie stacje ładowania, co zwiększy dostępność infrastruktury dla mieszkańców Trójmiasta i odwiedzających nasz region. Ta inicjatywa pokazuje, że Gdańsk jest miastem otwartym na innowacje i nowoczesne technologie w transporcie, a my z dumą wspieramy ten rozwój.Paweł Drywa Dyrektor Działu Handlowego Volvo Drywa

Program eV City powered by Volvo to ważny krok w kierunku budowania zeroemisyjnego transportu przyszłości w Polsce i miast, w których mieszkańcy będą mogli cieszyć się czystym powietrzem i cichym otoczeniem. Volvo planuje wybudowanie ok. 130 dwustanowiskowych i ogólnodostępnych stacji szybkiego ładowania o mocy 175kW w miejscach najczęściej uczęszczanych przez użytkowników samochodów elektrycznych. Program grantowy eV City jest realizowany we współpracy z miastami, a decyzje o przeznaczeniu środków są podejmowane indywidualnie, zgodnie z potrzebami lokalnych społeczności.

Władze miasta Gdańsk podjęły decyzję, o tym, że środki z programu grantowego zostaną przeznaczone na realizację inicjatywy Rowerowy Maj. Jest to inicjatywa promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród najmłodszych mieszkańców Gdańska. Kampania łączy elementy zabawy i przyjaznej rywalizacji z zasadami „fair play”, aby zachęcić dzieci do aktywnego docierania do szkoły lub przedszkola – na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce. Celem projektu jest kształtowanie zdrowych nawyków u najmłodszych oraz edukowanie ich czym jest dbanie o środowisko.