Volkswagen wprowadził ocenę zrównoważonego rozwoju dla dostawców na całym świecie. Obowiązuje już ona od początku lipca.
Audyt dotyczy partnerów uczestniczących w łańcuchu dostaw i ma na celu zbadanie zagrożeń w dziedzinie praw człowieka i ochrony środowiska oraz zagrożenia korupcją.
Zobacz także:
W ramach audytu zrównoważonego rozwoju firmy dostawcze w formie ankiety i prezentacji dokumentów dokonują samooceny swoich działań w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Dane i dokumenty są następnie poddawane weryfikacji przez podmioty trzecie. W razie wątpliwości przeprowadza się kontrole na miejscu.
Jeśli zostaną ujawnione nieprawidłowości w dziedzinie ochrony środowiska lub spraw społecznych, albo zostaną wykryte przypadki korupcji firmę wyklucza się z grona dostawców koncernu.
Do wprowadzenia audytu zrównoważonego rozwoju Volkswagen przygotowywał swoich partnerów od niemal roku dostarczając niezbędnych informacji, a także podczas specjalnych spotkań i warsztatów. Audyt będzie teraz prowadzony stopniowo we wszystkich markach i regionach. Przewiduje się jego rozszerzenie w przyszłości o zagadnienia związane z emisją dwutlenku węgla – odbędzie się to w ramach procesu dekarbonizacji koncernu.