UBEZPIECZENIE DLA KIEROWCÓW PRZEKRACZAJĄCYCH PRĘDKOŚĆ

bus1

Rusza projekt ubezpieczeniowy dla kierowców, którzy mogą stracić prawo jazdy za przekroczenie prędkości 50+. Właścicielem marki ChronPrawoDoJazdy.pl jest EASYinsurance Sp. z o.o.

To start up z Wrocławia, którego działalność skupia się na rynku finansów. Przedsięwzięcie od strony ubezpieczeniowej wspiera Grupa Europa.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Projekt jest polską odpowiedzią na rozwiązania, które pojawiły się już w Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

Jak podaje spółka, głównym odbiorcą ChronPrawoDoJazdy.pl są młodzi ludzie, którzy prowadzą aktywny tryb życia i mają silną potrzebę zachowania dużej mobilności, jednak zdarza im się prowadzić szybko auto oraz przekroczyć dozwoloną prędkość maksymalną. Oferowane ubezpieczenie ma na celu zminimalizowanie niedogodności związanych z utratą prawa jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości o 50 km/h.

Zapewnia jego posiadaczom wsparcie w postaci alternatywnych środków transportu, gwarantujących im nadal wysoki poziom mobilności, takich jak przejazdy taksówką czy rower. Zakres świadczeń jest uzależniony od wartości wykupionego pakietu. Ubezpieczenie jest dystrybuowane za pośrednictwem strony internetowej.

– Niestety, mamy do czynienia z dużą grupa kierowców łamiących ograniczenia prędkości. Rośnie też grupa kierowców, którzy prowadzą auta pomimo utraty prawa jazdy na trzy miesiące. Jak pokazują przykłady z Hiszpanii czy Wielkiej Brytanii, projekt ten staje się już jednak popularny w Europie Zachodniej a wzrost zainteresowania podobnym rozwiązaniem w Polsce jest tylko kwestią czasu. Dlatego też jako pierwsi w kraju dajemy klientom świadomość, że nawet jeśli popełnią poważny błąd i stracą na trzy miesiące prawo jazdy, mogą utrzymać swoją mobilność na dotychczasowym poziomie i nie muszą uciekać się do prowadzenia pojazdów bez uprawnień – przekonuje Radosław Bartkowiak, ekspert ChronPrawoDoJazdy.pl.

Ubezpieczający umożliwia kierowcom asystę prawną i konsultacji ze specjalistą w związku sytuacjami wynikającymi z faktu posiadania, użytkowania (np. naprawą) i prowadzenia pojazdu (w tym utratą prawa jazdy). Usługa realizowana w ramach platformy przewiduje również limit na pokrycie kosztów profesjonalnej reprezentacji prawnej w przypadkach wymagających stawiennictwa w sądzie lub innych wybranych instytucjach.

Według danych Komendy Głównej Policji przekraczanie dozwolonej prędkości maksymalnej jest wskazywane jako najczęstsza przyczyna karania kierowców. W 2018 roku 25 193 kierujących utraciło czasowo swoje uprawnienia za tzw. “50+”. Do końca marca br. za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h prawo jazdy straciło już 8493 kierujących, o 25 proc. więcej niż w pierwszym kwartale 2018 r.