Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego powstało z inicjatywy i jest afiliowane przy Global Road Safety Partnership w Genewie. Ostatnio do grona firm wspierających dołączył Uber Polska.
Tym samym firma stała się członkiem największej w Polsce koalicji trzech sektorów: prywatnego, publicznego i organizacji pozarządowych współpracujących na rzecz zmniejszenia liczby wypadków na drogach.
Zobacz także:
– Jest nam niezwykle miło powitać w gronie partnerów firmę Uber. Jesteśmy pod wrażeniem standardów bezpieczeństwa stosowanych przez Ubera i zależy nam na upowszechnianiu tych dobrych praktyk przez pozostałe firmy branży transportowej. Jestem przekonany, że doświadczenie Ubera na rynku nieregularnego transportu publicznego może być wykorzystane dla poprawy bezpieczeństwa szczególnie w dużych ośrodkach miejskich, w których działa firma. Wielkim atutem naszego nowego partnera jest współpraca z kilkoma tysiącami osób świadczących usługi transportowe, którymi są zarówno kierujący samochodami jak i skuterami oraz rowerami, a także milion polskich użytkowników platformy, do których także chcielibyśmy dotrzeć. Mam nadzieję, że wspólnie wykorzystamy ten potencjał – powiedział prezes Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego, Bartłomiej Morzycki.
– Bezpieczeństwo jest naszym podstawowym priorytetem i mamy w tym zakresie jedne z najsurowszych wymogów w kraju. Nasze standardy są wypracowane na podstawie ponad 8 lat doświadczenia na globalnych rynkach i obejmują z jednej strony weryfikację kierowców zanim umożliwimy im korzystanie z platformy, z drugiej – system wzajemnych ocen, który umożliwia zachowanie najwyższych standardów. Wierzymy, że dzięki współpracy w Partnerstwie dla Bezpieczeństwa Drogowego będziemy mogli nie tylko dzielić się naszym doświadczeniem, ale też czerpać wiedzę od ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa – dodał Kacper Winiarczyk, Dyrektor Generalny Uber Polska.
Uber oraz PBD zamierzają skoncentrować się w pierwszej kolejności na takich kwestiach jak standardy bezpieczeństwa w nieregularnym transporcie publicznym, przeciwdziałanie prowadzeniu pojazdów po spożyciu alkoholu czy zrównoważony transport w dużych aglomeracjach.
Uber to firma technologiczna łącząca użytkowników aplikacji z kierowcami, którzy korzystają z platformy, aby współdzielić swój przejazd z innymi, oferują możliwość przywiezienia posiłku bądź przewiezienia przesyłki. Platforma Uber działa na 6 kontynentach, w ponad 450 miastach w więcej niż 73 krajach na całym świecie, pomagając rozwijać to, jak ludzie poruszają się po współczesnych miastach.
W Polsce Uber jest dostępny w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi i na Śląsku.