TOYOTA: VAN PROACE CITY OTRZYMAŁ SPECJALNĄ ZABUDOWĘ

Oferta rodziny Proace właśnie powiększyła się. Toyota proponuje kolejną – nową, bardzo specyficzną zabudowę dla modelu City Verso.

System Proace City Mobility umożliwia łatwy i bezpieczny transport osób na wózkach inwalidzkich.


Zobacz także:

UŻYTKOWE

ROZMAITOŚCI


 

Zabudowa została opracowana we współpracy z firmą Carpol. Jest ona przystosowana osobowej odmiany. W jej ramach podłoga tylnej części samochodu została obniżona, co pozwoliło uzyskać przedział o wysokości 142 cm, w którym można wygodnie przewozić pasażera siedzącego na wózku. Ułatwia to także wprowadzenie takiej osoby do wnętrza po aluminiowej ramie, której rozłożenie na pełną długość oraz złożenie na pół odbywa się przy pomocy elektrycznych siłowników.

Rampa jest przymocowana za pomocą zawiasów, dzięki czemu jej rozłożenie jest bardzo łatwe. Rozwiązanie to wymagało przeprojektowania tylnego zderzaka, którego środkowa część jest przymocowana do unoszonych tylnych drzwi.

Proace City Mobility ma fabrycznie montowane siedzenia w pierwszym i drugim rzędzie. Przedział dla pasażera zajmuje miejsce trzeciego rzędu siedzeń oraz bagażnika. Toyota wyposażyła go w dodatkowe oświetlenie LED. Bezpieczeństwo jazdy jest zapewnione za pomocą czteropunktowych pasów mocujących wózek inwalidzki oraz trzypunktowych pasów dla siedzącego w nim pasażera.

Zabudowa jest dostępna w odmianie Long o długości 4,7 m, w wersji wyposażenia Business lub Family. Ze względu na to, że posiada homologację, może zostać zamontowana przed rejestracją pojazdu. Zarówno samochód, jak i zabudowa, zostały objęte gwarancją na 3 lata lub milion km.

Cena zabudowy Mobility dla kompaktowego vana wynosi 38 900 zł netto.

Zabudowa dołącza do gamy systemów zabudowy opracowanych dla dostawczych modeli Toyoty. Przy zakupie Proace lub Proace City obok systemu przystosowania dla niepełnosprawnych można wyposażyć auto także w izotermę z agregatem chłodzącym, różnego rodzaju zabezpieczenia przestrzeni ładunkowej i powłoki ochronne, zabudowę serwisową oraz zabudowy specjalistyczne.

Średniej wielkości van ma do dyspozycji także m.in. system uchwytu drabin, zabudowę funeralną oraz elegancki, wykonany z drewna moduł Kamper Tour Box. Terenowy Hilux może się zamienić w pojazd pogotowia energetycznego, pług śnieżny czy terenówkę Arctic Trucks. Na zamówienie marka przygotowuje także pojazdy specjalne na bazie Hiluxa dla policji, straży pożarnej czy branży budowlanej.