Wielozadaniowe modele z rodziny PROACE przystosowane do przewozu osób podróżujących na wózku są dostępne od ręki z dofinansowaniem PFRON
Wysokość dofinansowanie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych może wynieść nawet do 85% wartości nowej Toyoty.
Zobacz relacje:
TOTAL: DLACZEGO NIE WARTO ZMIENIAĆ TYPU OLEJU WEDŁUG WŁASNEGO UZNANIA?
W ramach programu PFRON “Samodzielność – Aktywność – Mobilność!” można wnioskować o dofinansowanie zakupu samochodów dostosowanych do prowadzenia przez osoby z niepełnosprawnością lub przystosowanych do podróży osób niepełnosprawnych w roli pasażerów. Wysokość dofinansowania zależna jest od ceny zakupu auta oraz jego przeznaczenia. W przypadku wielozadaniowych modeli z rodziny PROACE z zabudowami Mobility kwota wsparcia może wynieść nawet do 85% wartości auta.
W swojej ofercie marka ma dwa modele dostępne od ręki, które spełniają wymagania instytucji publicznych i są zgodne z przepisami dotyczącymi przewozu osób z niepełnosprawnością, dzięki czemu kwalifikują się do przyznania dofinansowania w ramach programu PFRON. Toyota PROACE Verso oraz Toyota PROACE CITY Verso z zabudowami Mobility są wyposażone w szereg inteligentnych rozwiązań pozwalających pasażerom podróżować komfortowo i bezpiecznie.
W skład konwersji wchodzą rampy, najazdy lub windy, bezpieczne mocowania wózka wewnątrz, 3-punktowe pasy bezpieczeństwa i odpowiednie oznakowanie. Każda przebudowa z oferty Toyoty, niezależnie od poziomu skomplikowania, jest objęta 3-letnią gwarancją producenta (lub 1 000 000 kilometrów). Wszystkie zabudowy mogą zostać dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów. Na liście opcjonalnych dodatków znajduje się m.in. wciągarka na pilota, pasy zapobiegające staczaniu się wózka, dodatkowy zestaw mocowania dla drugiego wózka (tylko PROACE Verso) i homologacja zabudowy do przewozu 5 lub więcej osób.
Toyota PROACE CITY Verso z zabudową Mobility
Dla kompaktowego modelu PROACE CITY Verso zabudowa Mobility jest dostępna w odmianie Long o długości 4,7 m w wersji wyposażenia Business lub Family. Modyfikacje Mobility w PROACE CITY Verso obejmują obniżenie podłogi tylnej części pojazdu, modyfikacja tylnego zderzaka by jego środkowa część podnosiła się razem z klapą bagażnika, montaż systemu mocowania obejmującego 4-punktowe pasy mocujące wózek w pojeździe i 3-punktowe pasy dla siedzącej na nim osoby. W pakiecie jest także oświetlenie LED przedziału dla pasażera oraz aluminiowa, rozkładana rampa z siłownikami wspomagającymi składanie, po której można łatwo wprowadzić osobę na wózku do wnętrza pojazdu.
Toyota PROACE Verso z zabudową Mobility
Średniej wielkości van PROACE Verso może zostać przystosowany do przewożenia osób na wózkach inwalidzkich z nadwoziem Medium o długości 4,9 m oraz Long o długości 5,3 m. W przypadku tego modelu zamiast trzeciego rzędu siedzeń montowany jest kompletny atestowany zestaw do zabezpieczenia podróżnego na czas jazdy. Toyota PROACE Verso z zabudową Mobility wyposażona jest w mocowania dla wózka inwalidzkiego, czyli listwy w podłodze, pasy mocujące wózek i 3-punktowe pasy bezpieczeństwa dla osoby na wózku. Samochód otrzymuje oznakowanie na masce i tylnych drzwiach oraz dodatkowe kierunkowskazy na słupkach D zgodne z przepisami o ruchu drogowym. Zabudowa występuje w wariancie z najazdami oraz w wersji z windą.