Trwa kolejna edycja RWE Go&See Tour, cyklicznej wyprawy pracowników RWE po europejskich miastach w poszukiwaniu innowacyjnych projektów związanych z odnawialnymi źródłami energii i e-mobility.
Jej tegoroczna trasa licząca 3 000 km biegnie z Lublany do Essen i obejmuje miasta, takie jak: Zagrzeb, Budapeszt, Pragę czy Bingen nad Renem. W tym roku po raz pierwszy w historii zespół RWE odwiedzi także dwa polskie miasta.
Zobacz także:
11 lipca pojawi się w krakowskim laboratorium fotowoltaicznym RWE AGH Solar Lab, a dzień później w warszawskim Centrum Nauki Kopernik, które wraz z RWE Polska obchodzić będą w tym czasie „Dni Tesli”.
Zespół RWE podróżuje samochodem elektrycznym Tesla S o mocy 420 KM i zasięgu 430 kilometrów. Dzięki panelom fotowoltaicznym o mocy 7,5 kWp oraz baterii magazynującej prąd, wchodzących w skład RWE AGH Solar Lab, stacja ładowania RWE zasili odnawialną energią auto, które przejedzie 350 km z Krakowa do Warszawy wykorzystując w 100 proc. energię słoneczną.
– Aktualnie RWE zaangażowana jest w 11 projektów badawczych dotyczących technologii e-mobility w Niemczech, na rynkach UE oraz w USA. Cieszymy się, że na trasie RWE Go&See Tour znalazły się dwa polskie miasta Kraków i Warszawa, w których spółka prowadzi działalność. Wierzymy, że dzięki takim inicjatywom popularność ekologicznych samochodów elektrycznych w naszym kraju będzie systematycznie rosnąć – powiedział Artur Stawiarski, Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju Przedsiębiorstwa, RWE Polska.
RWE jest pionierem wdrażania technologii e-mobility w Niemczech. Aktualnie razem z ponad 80 niemieckimi miejskimi zakładami energetycznymi spółka zarządza tam największą siecią publicznych stacji ładowania samochodów elektrycznych. Liczba pojazdów z możliwością ładowania elektrycznego na tamtejszym rynku wynosi już 28 000. W Polsce trend e-mobility przybiera na sile. Z roku na rok przybywa coraz więcej samochodów elektrycznych oraz punktów ładowania na polskich drogach.
W 2009 r. RWE rozpoczęła budowę pierwszej sieci stacji ładujących w Warszawie. Początkowo obejmowała ona jedynie stolicę, a obecnie ma charakter ogólnokrajowy. W całej Polsce funkcjonuje już 31 stacji ładowania RWE.
Informacje o rajdzie:
– łączna długość trasy: 3,000 kilometrów;
– czas trwania: 14 dni (6 – 19 lipca);
– kraje: Słowenia, Chorwacja, Węgry, Słowacja, Polska, Czechy i Niemcy.