RAJD POLSKI HISTORYCZNY 2018: DO PRZEJECHANIA 1351 KILOMETRÓW

rajdpols-hist1

Organizatorzy 7. Rajdu Polski Historycznego (29 sierpnia – 1 września) gorąco zapraszają do obserwowania tej międzynarodowej imprezy z udziałem ponad 50 załóg.

Na zawody przyjadą kierowcy i piloci z Austrii, Belgii, Danii, Francji, Hiszpanii, Luksemburga, Łotwy, Polski, Rumunii, Węgier i Włoch.


Zobacz także:

RAJDY

HISTORIA/OLDTIMERS


 

A oto słowa władz rajdu skierowane do kibiców i gości:

Zawody są rozgrywane w roku ważnych rocznic: 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i 110-lecia powołania Galicyjskiego Klubu Automobilowego, protoplasty Automobilklubu Krakowskiego. Te okoliczności zobowiązują organizatorów, by uczestnikom z różnych stron Europy pokazać w całej krasie najciekawsze i najbardziej malownicze zakątki Małopolski.

Tegoroczna edycja RPH liczy 1351 km po górskich i podgórskich drogach południa Małopolski, a blisko 60 procent stanowią próby klasyfikacyjne w formie testów na regularności jazdy. Krótsze dystanse obowiązują uczestników rozgrywanego równolegle 1. Rajdu Polski Nowych Energii (7. runda cyklu E-Rally Regularity Cup FIA, nieoficjalnych mistrzostw świata) dla załóg w samochodach elektrycznych najnowszej generacji.

Zarząd Automobilklubu Krakowskiego i kierownictwo imprezy zapraszają do obserwowania tych zawodów w różnych punktach trasy, wiodącej przez Małopolskę (więcej na stronie internetowej rajdu). W szczególności warto wybrać się na krakowski Rynek Główny, skąd w środę 29 sierpnia od godz. 18 sprzed Bazyliki Mariackiej będą startować kolejne załogi. Już wcześniej wzdłuż linii A-B będą wystawione cenne samochody zabytkowe, należące do krakowskich (i nie tylko) kolekcjonerów. Trzy kolejne etapy będą kolejno biegły z Wieliczki w okolice Gorlic, Bukowiny Tatrzańskiej i Suchej Beskidzkiej.

Równie serdecznie zapraszamy na ceremonię mety, która rozpocznie się w sobotę 1 września o godz. 14:30 w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego na dawnym lotnisku Rakowice- Czyżyny. Również tam będzie można podziwiać wystawę wyjątkowo wartościowych pojazdów zabytkowych.

Szczególne zaproszenie kierujemy do dziennikarzy, którym – jak zawsze w naszych imprezach – zapewniamy pełny dostęp do zawodów bez potrzeby wcześniejszego występowania z wnioskiem akredytacyjnym. W biurze zawodów w wielickim hotelu Soray (na pograniczu Krakowa) każdy dziennikarz otrzyma akredytację z przysługującymi materiałami informacyjnymi.

Dyrektor rajdu – Erwin Meisel oraz zastępca Dyrektora rajdu – Bogusław Sajdak.

Więcej informacji o zawodach uzyskać można na stronie www.rajdpolskihistoryczny.pl . Szczegółowy harmonogram czasowy: http://www.rajdpolskihistoryczny.pl/wp-content/uploads/2018/08/Harmonogram-czasowy_zawodnicy_RPH.pdf .

GCh
Fot.: RPH/Marek Jureczko