RAJD KORSYKI 2018: NA OGIERA NIE MA SILNYCH, SUKCES PIENIĄŻKA

rkor-3-1

Sébastien Ogier i Julien Ingrassia (Ford Fiesta RS WRC) wygrali Rajd Korsyki, rundę mistrzostw świata FIA WRC. Francuzi umocnili się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej cyklu.

Ich najgroźniejsi rywale czyli załoga Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC), zajęli w zawodach trzecie miejsce. Druga pozycja przypadła duetowi Ott Tänak i Martin Järveoja (Toyota Yaris WRC).

Podczas drugiego etapu odbyły sie zaledwie dwa odcinki specjalne, w tym Power Stage: Pénitencier de Coti-Chiavari o długości 16,25 km. Pierwszy wygrał Ott tanak, na drugim triumfowali Esapekka Lappi i Janne Ferm (Toyota Yaris WRC) . Dzięki temu Finowie nie tylko wywalczyli dodatkowych pięć punktów do klasyfikacji, ale wyprzedzili Andreasa Mikkelsena i Andersa Jaegera (Hyundai i20 Coupe WRC), zajmując szóste miejsce.

Przed nimi byli na mecie jeszcze Dani Sordo i Marc Martí (Hyundai i20 Coupe WRC) oraz Elfyn Evans i Phil Mills (Ford Fiesta WRC). Załogi te stoczyły między sobą zacięty bój. Ósma lokata przypadła natomiast w udziale zwycięzcom WRC2, parze Jan Kopecký i Pavel Dresler (Škoda Fabia R5).

rkor-3-3

Kris Meeke i Paul Nagle (Citroën C3 WRC), którzy wczoraj wypadli z trasy, dziś powrócili do rywalizacji i zdołali awansować na dziewiąta pozycję. “Dziesiątkę” zamknęli Yoann Bonato i Benjamin Boulloud w Citroënie C3 R5.

Świetnie spisali się Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur (Skoda Fabia R5). Co prawda zawodnicy Automobilklubu Polski nie zdołali utrzymać czternastego miejsca w rajdzie – wyprzedzili ich bowiem Sébastien Loeb i Daniel Elena (Citroën C3 WRC), ale 15. lokata jest sukcesem. W punktacji klasy WRC2 w mistrzostwach świata nasi reprezentanci zajęli piątą pozycję. Brawo!

rkor-3-4

Kolejność na Power Stage: 1. Esapekka Lappi ; 2. Sebastien Loeb; 3. Sebastien Ogier oraz Kris Meeke (ten sam czas); 5. Ott Tanak.