MOTOR VALLEY FESTIWAL 2020: WYBIERZ SIĘ DO WŁOCH ON-LINE

Koronawirus zmienił wiele planów, wymusił anulowanie lub zmianę terminów wielu wydarzeń. Jednak nowe technologie sprawiają, że niemożliwe staje się możliwe.

Polacy mogą zobaczyć włoski region Emilia Romagna, nie wychodząc z własnego domu. Tak jest w przypadku drugiej edycji Festiwalu Motor Valley, na który zaprasza Modena.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

BEZPIECZEŃSTWO


 

Wydarzenie w wersji digital rozpocznie się już 14 maja i potrwa do 17 maja. Dzięki temu będą mogli uczestniczyć w nim wirtualnie fani motoryzacji z całego świata!

Głównym tematem II edycji Festiwalu będą trendy technologiczne i rynkowe w branży motoryzacyjnej. Wydarzenie będzie również poświęcone wpływowi Covid-19 na świat motoryzacji, a konkretniej na obszar pojazdów elektrycznych, autonomicznych oraz cyfryzacji przemysłu.
O Festiwalu Motor Valley

Włoski region Emilia Romagna uważany jest za „Dolinę Motoryzacyjną”, nazywaną Motor Valley, ze względu na ogromny wkład we włoski i światowy przemysł motoryzacyjny. Jest jedynym miejscem na świecie, w którym powstają prawdziwe perełki. To właśnie tam produkowane są słynne: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Ducati. Wszystkie te marki zgromadzone są w tym samym regionie, zaledwie kilka kilometrów od zabytkowych miast sztuki: Modeny, Bolonii i Parmy.

W ubiegłym roku w regionie zorganizowano I edycję Motor Valley Fest. Inauguracyjny Festiwal odbył się pod gołym niebem, w najpiękniejszych zakątkach Modeny. W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie uczestników oraz organizatorów, tegoroczna edycja zostanie przeprowadzona w cyfrowym formacie. To prawdziwa gratka dla każdego fana motoryzacji!

14 maja, czyli w pierwszym dniu Festiwalu, o godz. 9:30 zaplanowano konferencję otwierającą wielkie wydarzenie, która poświęcona będzie nowym realiom w sektorze samochodów sportowych oraz w łańcuchu dostaw.

Dyskusja skoncentruje się na analizie przeprowadzonej przez firmę konsultingową McKinsey & Company oraz spostrzeżeniach dwóch liderów technologicznych i rynkowych: Markusa Heyna, członka zarządu Robert Bosch GmbH, oraz Christiana Richtera, dyrektora ds. globalnej motoryzacji w Google. Będą oni badać kwestie związane z przyszłością mobilności, autonomicznej jazdy i cyfryzacji.

Ponadto w tym dniu wszyscy fani motoryzacji będą mogli wziąć udział w rozmowach okrągłego stołu, a także w spotkaniach z udziałem głównych graczy włoskiego i międzynarodowego świata motoryzacji.

Wśród prelegentów sesji otwierającej wydarzenie (obrad okrągłego stołu) znajdą się:
• Louis Carey Camilleri (CEO Ferrari Spa);
• Claudio Domenicali (CEO Ducati Motor Holding Spa);
• Stefano Domenicali (prezes i dyrektor generalny Automobili Lamborghini Spa);
• Horacio Pagani (założyciel i główny projektant Pagani Automobili);
• Andrea Pontremoli (CEO i Dyrektor Generalny Dallara);
• Harald Wester (Dyrektor Techniczny FCA i Prezes Wykonawczy Maserati).

Następnie od godziny 13:00 przeprowadzonych zostanie 5 rozmów w blokach 30-minutowych. Będą to nagrane wcześniej dyskusje przedstawicieli branży motoryzacyjnej. Każda sesja będzie dotyczyła innego zagadnienia z obszaru włoskiej i międzynarodowej branży motoryzacyjnej.

14 i 15 maja zorganizowana zostanie również sesja poświęcona studentom i młodym perełkom z branży pod hasłem Innowacje i Talenty. Przedstawiciele z ponad 40 uniwersytetów, 30 start-upów i 15 firm wezmą udział w Talent Talks. To doskonała okazja do nawiązania kontaktów młodych osób z inwestorami i przedstawicielami największych firm z branży motoryzacyjnej.

Przy wsparciu Ministerstwa Infrastruktury i Transportu oraz Ministerstwa Innowacji Technologicznych i Cyfryzacji, w pierwszych dniach Festiwalu, Modena Automotive Smart Area (MASA) zorganizuje wydarzenie – Masa Day, poświęcone innowacjom technologicznym i współpracy pomiędzy środowiskiem akademickim a przedsiębiorstwem.

Dzień MASA, koordynowany przez Uniwersytet w Modenie i Reggio Emilia (UNIMORE), zorganizuje sesje tematyczne, od testów technologii wspomagania i autonomicznego prowadzenia pojazdów, po łączność VtX i bezpieczeństwo cybernetyczne. Planowane są również wirtualne pokazy z udziałem m.in. Politechniki w Turynie, Uniwersytetu w Chalmers, Business Sweden, Agencji Inteligentnej Mobilności SMA, Volvo, Urzędu Miasta Modeny oraz niektórych najważniejszych włoskich i europejskich firm.

Będą to eksperymenty z najbardziej zaawansowanymi technologiami inteligentnej mobilności.

15 maja, o godzinie 10:30, odbędzie się wydarzenie „#Meccatronicocercasi: Innowacje na drogach w sektorze pojazdów przemysłowych”. Będzie to rozmowa przedstawicieli przedsiębiorstw z regionu Emilia Romagna ze studentami na temat możliwości zatrudnienia i oferowanych szkoleń w sektorze motoryzacyjnym.

W kolejnych dniach zaplanowano szereg spotkań z przedstawicielami wielkich koncernów motoryzacyjnych, prelekcje filmów, a także dyskusje na temat obecnej kondycji tego sektora. Szczegółowy program dostępny jest na stronie http://motorvalley.it/en/motorvalleyfest/ .

Jak wziąć udział w wydarzeniu?

Osoby, które chciałyby wziąć udział w wirtualnym wydarzeniu Motor Valley Fest – w języku włoskim i angielskim – mogą zarejestrować się bezpośrednio pod następującym linkiem: https://motorvalley.it/en/event/motor-valley-fest-opening-session/