LEXUS: KLIMATYZACJA Z TECHNOLOGIĄ NANOE X

Lexus od lat wyposaża swoje samochody w układy klimatyzacji z technologią Nanoe X.

Dzieło japońskich inżynierów z firmy Panasonic było wielokrotnie nagradzane za najwyższą jakość oraz skuteczność. Jego działanie sprawia, że powietrze w kabinie jest oczyszczane, a nieprzyjemne zapachy zostają zneutralizowane.


Zobacz także:

FORD: TESTY SYSTEMU REFLEKTORÓW POMAGAJĄCEGO UTRZYMAĆ WZROK NA DRODZE

TECHNIKA


 

Klimatyzacja z technologią Nanoe X jest standardem w samochodach Lexusa. Jest dostępna w miejskim crossoverze UX, SUV-ach NX i RX, a także w limuzynach ES i LS oraz w efektownym modelu LC w wersjach Coupe i Convertible.

Jak działa technologia Nanoe X?

Układ klimatyzacji w Lexusie nasyca mikroskopijnymi cząsteczkami Nanoe X powietrze zanim zostanie ono wpuszczone do kabiny. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary, długo utrzymują się w powietrzu i wnikają w najbardziej niedostępne miejsca. Ujemnie naładowane jony „wyłapują” cząsteczki zanieczyszczeń i neutralizują je z wykorzystaniem niezawodnego, fizycznego mechanizmu. Za sprawą technologii Nanoe X zmieniana jest struktura bakterii, wirusa lub pyłka poprzez usunięcie z niego wodoru. W ten sposób unieszkodliwiane są niepożądane elementy. System ten pomaga zahamować rozwój aż 99% wirusów, co potwierdziły badania Japan Food Research Laboratories. Z kolei raport Panasonic Corporation Product Analysis Center dowodzi, że Nanoe X aż o 1,8 raza lepiej redukuje nieprzyjemne zapachy.

Zastosowanie klimatyzacji technologią Nanoe X wpływa pozytywnie na skórę kierowcy i pasażerów, bo efektem ubocznym jej stosowania jest wyższa wilgotność powietrza niż w przypadku standardowych układów. Cząsteczki zwiększają poziom nasycenia wodą sebum skóry, co zapobiega jej wysychaniu. Działanie technologii oddziaływuje też na włosy oraz na oczy, sprawiając, że nawet długi, nocne podróże nie są tak męczące dla wzroku.

Co ważne, użytkowanie klimatyzacji z systemem Nanoe X nie wiąże się dla kierowcy z żadnymi dodatkowymi czynnościami serwisowymi, a jej zdolność do powstrzymywania rozwoju grzybów i pleśni sprawia, że system sam się oczyszcza.