JAK NAUCZYĆ SIĘ BALANSOWAĆ NA DESCE ELEKTRYCZNEJ (PORADY)

deska_el1

Wiosna zbliża się wielkimi krokami i już niedługo z komunikacji miejskiej czy samochodów wielu z nas przesiądzie się na rowery, rolki i coraz bardziej popularne alternatywne środki służące do przemieszczania się na krótkich dystansach.

Hitem ostatnich miesięcy są elektryczne deski wykorzystujące mechanizm żyroskopowy. Czy każdy może nauczyć się na tym jeździć? Sprawdźmy.


Zobacz także:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

– Nasz produkt przeznaczony jest do szeroko pojętej młodzieży, ale w praktyce grupą docelową są osoby w wieku 6-45 lat. Tak zdefiniowany target wiekowy implikuje tezę, iż opanowanie jazdy na elektrycznej desce jest dziecinnie łatwe. Wystarczy kawałek prostej nawierzchni, np. plac zabaw, albo deptak czy osiedlowa uliczka i już możemy podjąć pierwsze próby utrzymania się i balansowania ciałem w celu nadania pożądanego kierunku jazdy – zachęca Artur Styczyński, Sales Manager żyroskopowych desek Goboard w firmie Nelro Data, która jest właścicielem marki.

Goboard wyposażono w diody sygnalizujące prawidłowe ułożenie stóp na wyznaczonych elementach deski – zaświecą się w momencie, gdy użytkownik przyjmie odpowiednia postawę. Produkt dostosowano do wagi większości potencjalnych klientów, masa ciała nie powinna przekraczać 120 kg. Zatem spokojnie można założyć, że jest to pojazd uniwersalny.

deska_el2

– Mając już prawidłowo ułożone ciało w pozycji pionowej przechylamy się lekko w przód lub w tył, zależnie od tego, w którą stronę zamierzamy się przemieścić. Mobilna deska momentalnie wykonuje polecenie i 6.5-calowe koła zaczynają toczyć się z prędkością do 10 km/h. Taka szybkość jest optymalna do jazdy po mieście i nie zagraża ani kierującemu Goboardem, ani też innym użytkownikom jezdni czy deptaka – dodaje Artur Styczyński.

Na jednym naładowaniu akumulatora przejedziemy dystans do 20 km, zatem podróż do pracy, na zakupy czy rekreacyjna przejażdżka po mieście to wymarzone okoliczności dla tego urządzenia. Deskę możemy podładować z gniazdka i po około godzinie ruszyć w dalszą drogę. Warto podkreślić, że o ile przeszkody architektoniczne stanowią barierę dla mobilnej deski, o tyle delikatne wzniesienia i spadki o nachyleniu do 15 stopni nie zatrzymają mobilnego Goboarda.

Zasada jest podobna co podczas jazdy na deskorolce. Gdy napotykamy przeszkodę typu schody czy murek, przenosimy deskę w rękach i kontynuujemy podróż. W czasie jazdy możemy słuchać muzyki za pośrednictwem bezprzewodowej technologii Bluetooth.

Goboard przeznaczony jest do jazdy rekreacyjnej, raczej nie będziemy w stanie wykonać skomplikowanych ewolucji, niemniej dynamiczne zwroty, zmiana kierunku i tempa jazdy to manewry, z którymi mobilna deska poradzi sobie znakomicie.

– Dla bardziej zaawansowanych użytkowników przygotowaliśmy film instruktażowy, który powstał na słonecznych ulicach Barcelony – konkluduje manager produktu, który prywatnie również porusza się przy pomocy tego środka transportu.