Rada Administrująca Grupy Renault zebrała się pod przewodnictwem niezależnego członka Rady (fr. administrateur référent), Philippe’a Lagayette’a, w związku z wszczęciem w Japonii postępowania przygotowawczego przeciwko Carlosowi Ghosnowi.
Na tym etapie Rada Administrująca nie może wypowiedzieć się na temat zarzutów przeciwko Carlosowi Ghosnowi, na które może powoływać się Nissan i japoński wymiar sprawiedliwości.
Zobacz także:
Carlos Ghosn, który został zawieszony w pełnieniu obowiązków, pozostaje prezesem i dyrektorem generalnym. Rada Administrująca mianowała tymczasowo Thierry’ego Bollorégo na stanowisko zastępcy dyrektora generalnego, który będzie pełnił obowiązki dyrektora wykonawczego Grupy i dysponował takimi samymi uprawnieniami jak Carlos Ghosn.
W tym czasie Rada Administrująca pod przewodnictwem Philippe’a Lagayette’a będzie się regularnie zbierać w celu ochrony interesów Grupy Renault i dla zapewnienia dalszego istnienia Aliansu z Nissanem i Mitsubishi.
Zgodnie z zasadą przejrzystości, zaufania i wzajemnego szacunku wyrażonymi w Karcie Aliansu, rada administrująca zwróciła się również do Nissana z wnioskiem o przekazanie wszystkich informacji, którymi dysponuje japońska Grupa w ramach postępowania wewnętrznego prowadzonego w sprawie Carlosa Ghosna.
Rada Administrująca, podobnie jak dyrekcja Nissana, wyraża wsparcie dla rozwoju Aliansu Renault- Nissan- Mitsubishi, który pozostaje priorytetem Grupy Renault.