Gravurem od ponad 50 lat jest producentem znaczników (numeratorów) i narzędzi do znakowania, oferują kilkanaście rodzajów tego rodzaju produktów.
Katalog jest bogaty: od standardowych znaczników do nabijania liter i cyfr, poprzez znaczniki zaokrąglone, punktowe, z kontrolowaną głębokością znakowania, krążkowe (okrągłe), wielokrążkowe, po ręczne pojedyncze oraz modele i wzory specjalne wykonywane na zamówienie.
Zobacz także:
Tak szeroka gama rodzajów znaczników to odpowiedź na zróżnicowane potrzeby rynku. Numeratory Gravurem od wielu lat są wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu m.in. spawalnictwie, transporcie, logistyce, motoryzacji i energetyce. Sprawdzają się podczas wykonywania oznaczeń na maszynach i urządzeniach, narzędziach (klucze, szczypce), regałach w magazynach, kabinach tirów czy butlach na stacjach benzynowych. Przydatne są także podczas prac ślusarskich, wykonywania oznaczeń na płytkach znamionowych, czy tablicach rozdzielczych. Gravurem posiada także numeratory do znakowania w drewnie, skórze, korku i niektórych tworzywach sztucznych.
“Numeratorami Gravurem naznaczyłem już około 800 szt. kluczy bez zmian jakościowych” – to opinia jednego z użytkowników, którą można przeczytać na stronie e-sklepu ProfiTechnik, gdzie znaczniki są dostępne.
Nabywcy cenią sobie w szczególności trwałość i wysoką jakość numeratorów, którą zapewnia ich wykonanie z hartowanej stali narzędziowej. Opracowana technologia produkcji znaczników Gravurem gwarantuje także precyzyjne i dokładne znakowanie. To bardzo ważne cechy dla profesjonalistów, którzy chcą uzyskać prawidłowy efekt końcowy.
Klienci polecają zwłaszcza dwa najpopularniejsze modele znaczników: numeratory serii Gravurem-S Standard, zarówno literowe A-Z w zestawie – typ 101, jak i cyfrowe 0-9 – typ 100.
Najważniejsze cechy tych modeli to:
• do znakowania na elementach wykonanych z metalu z siłą 600-800 N/mm;
• zestaw zawiera litery A-Z (lub a-z oraz cyfry 1-9 wraz z 0) z odwzorowaniem prostym i symetrycznym (odbicie lustrzane);
• cześć znakująca hartowana do ok. 58-61 HRc;
• rozmiar znacznika oznacza wysokość wybitej czcionki;
• szlifowane boki części znakującej (widoczne krawędzie);
• pudełko z wytrzymałego tworzywa.
Warto zwrócić uwagę, że firma Gravurem produkuje również znaczniki nietypowe.
– Otrzymujemy dużo zamówień na wykonanie indywidualnych znaczników np. z logotypem firmy. Do wykonania pojedynczych profesjonalnych znaczników ręcznych niezbędny jest rysunek techniczny ze wszystkimi parametrami – mówi doradca handlowy ProfiTechnik, Magdalena Walkowiak.
Na zamówienie specjalne dostępne są znaczniki:
• z różnej wielkości znakami lub liczbami – od 2 do 10 mm;
• o treści złożonej z cyfr/ liter od 1-10 znaków lub też znaków w dwóch lub trzech wierszach;
• znaki firmowe, logo i symbole nietypowe;
• do wyboru różne wersje graweru: zaokrąglona, punktowa, wklęsła, wypukła, po łuku.
Więcej informacji o ofercie marki Gravurem można znaleźć na profitechnik.pl.