FRANKFURT 2015: DELPHI – AKTYWNE BEZPIECZEŃSTWO I ŁĄCZNOŚĆ

delph_fra1

Podczas salonu samochodowego IAA, które odbędzie się w dniach 17 – 21 września we Frankfurcie, firma Delphi zaprezentuje kluczowe technologie wykorzystywane jako elementy składowe, z których budowane są systemy autonomicznej jazdy samochodem i systemy zapewniające łączność.

Pokazane zostaną także: inteligentne, szybkie i tanie rozwiązania chroniące środowisko naturalne, pomagające producentom pojazdów poprawić ekonomikę spalania i zredukować poziomy emisji przy jednoczesnej poprawie osiągów wynikającej z wprowadzenia systemów elektrycznych oraz nowe osiągnięcia w dziedzinie systemów napędowych.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

FRANKFURT 2015


 

Na zbliżających się targach motoryzacyjnych IAA we Frankfurcie, firma Delphi Automotive PLC (NYSE: DLPH) posiadać będzie stoisko w hali 5.1.

– Systemy aktywnego bezpieczeństwa i technologie zapewniające łączność szybko zbliżają się do siebie. Delphi ma możliwość dostarczenia wszystkich krytycznych technologii wymaganych przez pojazdy autonomiczne, jednocześnie zapewniając fachową integrację tych systemów, która jest niebywale skomplikowana. Delphi opracowuje bezpieczniejsze technologie służące do komunikacji kierowcy z pojazdem, rozwijając w tym celu technologie, które są w stanie pracować nieprzerwanie i niezależnie od warunków zewnętrznych – stwierdził Jeff Owens, dyrektor ds. technologii w Delphi Automotive.

delph_fra2

Szczegóły dotyczące prezentowanych technologii:
– zoptymalizowane pod względem kosztów systemy wysokiego napięcia i 48 Volt, umożliwiające elektryfikację pojazdu;
– nowe, modułowe i skalowalne rozwiązanie umożliwiające uzyskanie łączności z siecią Ethernet do 1Gb;
– nowy radar krótkiego zasięgu, umożliwiający aktywację wielu opcji aktywnego bezpieczeństwa;
– pierwsze na świecie uruchomienie przez jednego z europejskich koncernów samochodowych, produkcji zintegrowanego systemu rozpoznawania gestów 3D;
– elastyczne i tanie rozwiązania dla układów napędowych, pomagające poprawienie ekonomiki spalania i obniżenie poziomów emisji spalin, przy jednoczesnej poprawie osiągów.

delph_fra3

Delphi zaprezentuje podczas salonu IAA autonomiczny samochód, który przejechał od wybrzeża do wybrzeża USA – ze startem w San Francisco i metą w Nowym Jorku (około 5 600 km). Audi SQ5 zostało wyposażone w wiele czujników służących do oceny różnych poziomów automatyzacji.

Delphi zdobyła kontrakt na systemy pilotowanej jazdy Audi: centralny sterownik wspierający kierowcę podczas jazdy.

Zostanie tez wystawiony demonstracyjny pojazd Delphi prezentujący systemy komunikacji: rozpoznawania głosu, rozpoznawania gestów, rozpoznające obiekty, na które skierowany jest wzrok kierowcy i intuicyjne, czułe ekrany dotykowe. Wszystkie te funkcje stanowią element w pełni zintegrowanego kokpitu Delphi, zapewniającego, że jazda samochodem staje się dostosowana do potrzeb kierowcy.

del_fra4