ELEKTRYCZNE AUTA DLA KRAKOWA DOSTARCZY ARVAL

ruch112

Arval wygrał przetarg organizowany przez Krakowski Holding Komunalny na dostawę 47 samochodów elektrycznych. Zamówienie jest warte 4,7 mln złotych brutto.

Pojazdy będą użytkowane przez Spółki miejskie m.in. przez Urząd Miasta, Straż Miejską czy MOPS. Umowa została podpisana na trzy lata.


Zobacz także:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

Do elektrycznych samochodów dostarczonych przez Arval – dostawcę rozwiązań w obszarze wynajmu flot samochodowych – najpóźniej w połowie grudnia przesiądzie się niw tylko część pracowników krakowskiego magistratu, Straży Miejskiej, MOPS-u, ale też ZDM, ZTP, miejskich muzeów, ZOO, MPWiK czy MPEC. Wybrane w przetargu pojazdy to Hyundai Kona Electric 136 KM o zasięgu umożliwiającym przejechanie do 289 km na jednym ładowaniu.

W ramach kryteriów Zamawiającego oferta Arval została uznana za najkorzystniejszą. W miesięczną kwotę wynajmu samochodów wkalkulowany został pełen koszt ich utrzymania, obejmujący: m.in. ubezpieczenie AC/ OC/ NW, serwis czy sezonową wymianę opon.

Arval chce współpracować z sektorem publicznym

W związku z wprowadzoną w lutym ub. r. ustawą o Elektromobilności i Paliwach Alternatywnych, instytucje publiczne od 1 stycznia 2020 roku powinny mieć w swoich flotach przynajmniej 10 proc. pojazdów elektrycznych. Mimo przesunięć w realizacji planu nakaz nałożony przez ustawodawcę sprawia, że obecnie to właśnie sektor publiczny może stać się siłą napędową rozwoju elektromobilności w Polsce.

Arval chce uczestniczyć w tym procesie. Wynika to zarówno ze strategii biznesowej firmy, by rozwijać usługi FSL (Full Service Leasing) w sektorze publicznym, jak i z planów dotyczących obniżenia emisji CO2 i substancji szkodliwych pochodzących z firmowych flot. W tym celu w strukturach firmy powstał osobny dział dedykowany do obsługi instytucji publicznych.

– Wspólnie z naszymi Klientami chcemy uczestniczyć w rewolucji elektromobilności w Polsce. Tym bardziej cieszy nas fakt, że wzrasta świadomość i zainteresowanie usługami FSL w segmencie publicznym, który może odegrać ważną rolę w rozwoju ekologicznej floty samochodowej w Polsce. Uczestniczymy w postępowaniach przetargowych, w których jesteśmy w stanie dopasować naszą ofertę do wymogów Zamawiającego. Mamy już pierwsze sukcesy w sprzedaży aut elektrycznych do sektora publicznego – mówi Paweł Doleciński, Business Development Manager, Public Sector.

Wynajem długoterminowy rozwiązaniem na wysokie ceny elektryków

Wynajem długoterminowy to korzystne rozwiązanie dla firm i instytucji ze względu na szeroki pakiet usług, które pozwalają odciążyć wynajmującego ze wszystkich spraw administracyjnych, związanych z zarządzaniem flotą. Jednocześnie firma, która korzysta z usługi wynajmu długoterminowego, może liczyć na doradztwo w zakresie dopasowywania aut do potrzeb poszczególnych użytkowników, dzięki czemu eksploatacja floty staje się tańsza i bardziej przyjazna środowisku.

W przypadku samochodów elektrycznych wynajem długoterminowy jest szczególnie korzystny ze względu na wysoki koszt początkowy pojazdów z tym napędem. Instytucja, która decyduje się na wynajem długoterminowy, może korzystać z ekologicznej mobilności, nie angażując przy tym dużych środków na zakup samochodu. Nie musi też obawiać się, że auto straci na wartości – to ryzyko bierze na siebie wynajmujący.