Renault, zgodnie ze swoim hasłem Easy Life, stale poszukuje nowych, praktycznych sposobów na to, by ułatwić życie użytkownikom swoich samochodów.
Podstawą planu strategicznego na lata 2017-22 Drive the Future jest natomiast zapewnienie każdemu dostępu do zrównoważonej mobilności, ze szczególnym uwzględnieniem pojazdów elektrycznych.
Zobacz także:
Istotnym elementem tej strategii jest również shared mobility. W ramach współpracy z OKAM możliwa jest realizacja wszystkich tych założeń. Unikalna inicjatywa, polegająca na udostępnieniu mieszkańcom Central House w Warszawie pojazdów elektrycznych Renault Twizy, wskazuje na innowacyjne podejście do transportu na żądanie.
Easy Life
Renault działa zgodnie z hasłem Easy Life, tworząc innowacje, które ułatwiają życie klientów. Produkty i usługi marki są przyjazne użytkownikom i uwzględniają ich różnorodne potrzeby. Samochody Renault wyposażono w nowoczesne rozwiązania, które pozwalają pozostać w stałej łączności z pracą i domem, dzięki współpracy samochodu ze smartfonem. Systemy multimedialne takie jak R-LINK 2 sprawiają, że dotarcie do celu staje się łatwiejsze, a podróż sprawia jeszcze większą przyjemność.
Auta Renault posiadają również liczne systemy wspomagające prowadzenie, dzięki którym jazda może być bardziej bezstresowa, bezpieczna i płynna. Aktywny regulator prędkości, systemy kontroli martwego pola i wspomagania parkowania Easy Park Assist to tylko przykłady stosowanych rozwiązań.
Drive the Future
Renault tworzy transport przyszłości – zrównoważony, elektryczny, autonomiczny i połączony z siecią. Wizja Grupy Renault zawarta w planie strategicznym Drive the Future to zrównoważona mobilność dla wszystkich, dzisiaj i jutro.
Samochody elektryczne są jednym z kluczowych elementów strategii Renault, które posiada kompletną gamę pojazdów elektrycznych. Należą do niej Renault Twizy, ZOE, Kangoo Z.E. oraz Master Z.E. Koncern zapowiedział, że planuje osiągnąć pozycję lidera w dziedzinie aut elektrycznych.
W ofercie Renault ma znaleźć się osiem nowych modeli w 100- procentach elektrycznych i dwanaście modeli zelektryfikowanych oraz 15 samochodów autonomicznych. Dzięki samochodom elektrycznym możliwe jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń oraz redukcja poziomu hałasu w miastach. Kierowcy takich aut mogą też cieszyć się dodatkowymi korzyściami, np. specjalnymi miejscami parkingowymi z infrastrukturą do ładowania samochodu.
Koncern Renault rozwija również mobilność na żądanie. Systemy carsharingu pozwalają korzystać z samochodu tylko wtedy, gdy jest on potrzebny, bez konieczności posiadania auta na własność. Tego rodzaju usługi sprzyjają zmniejszeniu liczby samochodów w miastach, a co za tym idzie – ograniczeniu emisji spalin. W Polsce z gamy samochodów Renault korzysta system Traficar, dostępny na terenie Krakowa, Warszawy, Poznania, Wrocławia, Trójmiasta i Śląska.
Wizję przyszłości transportu wyraża Renault EZ-GO. To zarówno elektryczny pojazd-robot do współużytkowania, jak i usługa świadczona przez prywatne i publiczne firmy. Jest alternatywą dla prywatnych samochodów oraz dla zbiorowego transportu publicznego. EZ-GO został zaprojektowany do indywidualnego przewozu lub transportu małych grup. Ten autonomiczny pojazd jest dostępny na żądanie poprzez aplikację lub za pomocą stacjonarnych stacji wynajmu rozmieszczonych w całym mieście. Łączy w sobie elastyczność i komfort transportu indywidualnego ze skutecznością i bezpieczeństwem transportu publicznego.
– Wypożyczalnia pojazdów elektrycznych do wyłącznej dyspozycji mieszkańców Central House to unikalna inicjatywa, która wyraża zupełnie nowe podejście do mobilności współdzielonej i doskonale koresponduje z naszym hasłem Easy Life. Chcemy ułatwiać codzienne życie użytkownikom naszych samochodów i zapewnić każdemu dostęp do zrównoważonej mobilności. Strategia koncentruje się na rozwoju nowych rodzajów środków transportu i usług (samochody elektryczne, autonomiczne i komunikujące się ze sobą itd.), które zmienią mobilność w miastach – mówi Grzegorz Zalewski, Dyrektor Generalny Terytorium East Renault.
– Cieszymy się na współpracę z Renault, ponieważ wpisuje się ona w koncepcję „All- In- House”. Zależy nam na tym, żeby mieszkańcy Central House mieli pod jednym dachem dostęp do usług, z których korzystają na co dzień. Już dziś widzimy ogromne zainteresowanie ze strony naszych klientów rozwiązaniami proekologicznymi pojazd Twizy idealnie wpisuje się w tę koncepcję – podkreśla Arie Koren, CEO OKAM.
Renault Twizy
Pojazd wpisuje się w potrzeby mieszkańców dużych, zatłoczonych miast. Dzięki jego rozmiarom (2,34 m długości i 1,40 m szerokości) użytkownik Twizy nie musi się obawiać o znalezienie miejsca do parkowania, co oznacza oszczędność czasu i pieniędzy. Dzięki panoramicznemu polu widzenia, cienkim słupkom przedniej szyby, otwartej konstrukcji nadwozia, wynoszącemu zaledwie 3,4 m promieniowi skrętu wszelkie manewry stają się dziecinnie proste.
Jednocześnie Twizy pozostaje praktyczne – zapewnia miejsce dla kierowcy oraz pasażera, a w wersji Cargo przestrzeń dla pasażera została zastąpiona zamykanym schowkiem o pojemności aż 180 litrów!
Twizy to pojazd przyjazny środowisku – dzięki elektrycznemu napędowi nie emituje CO2 podczas użytkowania i jest niezwykle cichy. Został wyposażony w system odzyskiwania energii przy każdym zdjęciu nogi z pedału przyspieszania, a także ekonometr, który pozwala kierowcy kontrolować zużycie energii i doskonalić umiejętność ekojazdy.
Przy stosowaniu jej, w rzeczywistych warunkach, pojazd może przejechać ok. 80 km (55 km w trudnych warunkach, np. w przypadku wielokrotnego mocnego przyspieszania). Wbudowany kabel do ładowania o długości 3 m jest kompatybilny z gniazdami domowymi 230 V i umożliwia pełne naładowanie akumulatora w ciągu 3,5 godziny.