Flota samochodów CityBee powiększyła się o 25 aut dostawczych. Tym razem użytkownicy aplikacji będą mogli skorzystać z aut marki Citroën Jumper.
Operator, oferujący usługi BIG carsharingu, aktualnie posiada 175 dostawczaków (90 Fiatów Ducato, 60 Volkswagenów Crafter i 25 Citroënów Jumper), dostępnych w 10 polskich miastach.
Zobacz także:
Citroen Jumper to 6-metrowy samochód, z ponad 3,5 metrową strefą ładunkową. Posiada szerokie drzwi tylne oraz przesuwne drzwi boczne, dzięki którym załadunek jest bardzo wygodny nawet przy bardzo dużych i długich pakunkach. W autach znajdują się pasy do zabezpieczenia ładunku, a manewrowanie ułatwią czujniki parkowania.
– Od naszego debiutu w Polsce w październiku ubiegłego roku liczba aut dostępnych w aplikacji CityBee zwiększyła się ponad dziesięciokrotnie. Nasi użytkownicy przejechali już ponad 1 200 000 km. Sukcesywnie rozwijamy naszą flotę, dbając o to, aby auta były dostępne w tych miejscach, gdzie zainteresowanie BIG carsharingiem jest największe. Zwiększenie liczby aut wynika też z wielu partnerstw, które podjęliśmy w tym roku. CityBee posiada swoje strefy m.in. na parkingach pod kilkudziesięcioma marketami budowlanymi OBI, Centrami Handlowymi M1 oraz pod sklepem IKEA Targówek – komentuje Cezary Dudek, Communications Manager CityBee Polska.
Ze względu na duże rozmiary dostawczaki CityBee są dostępne w wyznaczonych miejscach, gdzie zaparkowanie 6-metrowego samochodu dostawczego nie sprawi problemu. Dużym udogodnieniem dla użytkowników jest to, że auto można zostawić w dowolnym miejscu oznaczonym w aplikacji jako strefa CityBee. Wypożyczając dostawczaka np. z parkingu marketu budowlanego na obrzeżach miasta, można go zostawić bliżej centrum.
CityBee oferuje przejrzysty cennik, zgodnie z którym za pierwsze 50 km nie są naliczane opłaty za przejechane kilometry, a stawki za czas użytkowania są zróżnicowane w zależności od długości wynajmu. Co ważne: paliwo, ubezpieczenie i inne koszty techniczne są już wliczone w cenę.
Cały proces wynajmu następuje przez aplikację. Biało-pomarańczowe samochody dostawcze pojawiły się na ulicach Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Wrocławia, Śląska, Łodzi, Poznania, Białegostoku, Lublina i Bydgoszczy. W sumie na terenie Polski znajduje się ponad 100 stref wynajmu.