Rozpoczęcie produkcji w fabryce El Prat nowych komponentów do produkcji samochodów z segmentu Small BEV planowane jest na 2025 rok.
Transformacja jest wyrazem zaangażowania SEAT S.A. w poszukiwanie rozwiązań i utrzymanie miejsc pracy podczas przejścia na elektromobilność.
Zobacz relacje:
NOKIAN TIRES UWZGLĘDNIONA W INDEKSIE DOW JONES SUSTAINABILITY INDEX
SEAT Components wyprodukuje pięć komponentów (mechanizm różnicowy, łożysko obrotowe, E-Box akumulatora, KMM – moduł chłodzenia akumulatora oraz aluminium do silnika samochodu elektrycznego), co stanowi znaczny wkład w przekształceniu centrum w kierunku produkcji elementów pojazdów elektrycznych.
Plan przebudowy fabryki El Prat SEAT S.A. to kolejny krok naprzód w ramach projektu przekształcenia Hiszpanii w europejskie centrum elektromobilności oraz we własnej transformacji, aby stać się punktem odniesienia w sektorze motoryzacyjnym i przemysłowym. Aby osiągnąć ten cel, firma planuje zainwestować w fabrykę miliony euro.
– Przyznanie nowych komponentów potwierdza udział SEAT S.A. i Grupy Volkswagen w utrzymanie stabilność zatrudnienia i poszukiwanie alternatyw, które zapewnią przyszłość SEAT Components, w ramach procesu transformacji, w którym zaangażowane są wszystkie zakłady Grupy – mówi Markus Haupt, Wiceprezes ds. Produkcji i Logistyki w SEAT S.A.
Obecnie w dziale produkcji SEAT Components pracuje około 900 osób. Powstają tam m.in. dwie manualne skrzynie biegów, MQ200 i MQ281, do samochodów z silnikami spalinowymi. Produkcja samochodów elektrycznych będzie oznaczała stopniową redukcję tych skrzyń biegów i możliwość wykorzystania wysoko wykwalifikowanej kadry i produktywności zakładu.
SEAT Components jest jednym z trzech centrów produkcyjnych firmy, obok Martorell i Barcelony, oraz jednym z dziewięciu wyspecjalizowanych zakładów produkcyjnych Grupy Volkswagen na całym świecie.
Założona w 1979 roku firma SEAT Components była wielokrotnie nagradzana za wydajność i wysoką jakość procesów produkcyjnych. W 2016 roku zakład otrzymał nagrodę Industrial Excellence Award w uznaniu strategii lean management jako punkt odniesienia w zakresie produktywności i jakości.