Wystarczy podać numer rejestracyjny samochodu i datę urodzenia, aby dowiedzieć się, ile będzie kosztować ubezpieczenie OC i AC naszego pojazdu.
Zamiast zadawać klientowi wiele pytań, potrzebne dane Aviva czerpie z bazy CEPiK dzięki współpracy z Ubezpieczeniowym Funduszem Gwarancyjnym. To przełomowe rozwiązanie, które ogromnie ułatwia klientom sprawdzenie oferty i ubezpieczenie swojego samochodu.
Zobacz relacje:
Wdrożenie nowego, prostego formularza na stronie www.aviva.pl pozwala Avivie i klientom na wykorzystanie potencjału danych zebranych w CEP, czyli Centralnej Ewidencji Pojazdów stanowiącej część systemu CEPiK. Zarazem towarzystwa ubezpieczeniowe, współpracując z CEPiK, przyczyniają się do ciągłej poprawy jakości danych zebranych w bazie, co jest korzystne dla klientów i całego rynku.
Kilka lat temu klient musiał odpowiedzieć na kilkadziesiąt – a ostatnio na kilkanaście ¬– pytań, aby poznać cenę ubezpieczenia. Przez taki proces przechodziły co roku miliony posiadaczy samochodów. Teraz nie ma już potrzeby podawać dokładnego modelu auta czy wpisywać średniego rocznego przebiegu. Radykalne uproszczenie procesu, możliwe dzięki współpracy z UFG, to nasz wkład w rozwój rynku ubezpieczeń komunikacyjnych – mówi Katarzyna Laurenza, prezes Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń Ogólnych.
Jeśli osoba sprawdzająca cenę ubezpieczenia samochodu jest zainteresowana kontaktem ze strony konsultanta Avivy, może ponadto podać w formularzu swój numer telefonu. Może też otrzymać kalkulację składki mailowo po podaniu swojego maila. W wyjątkowych sytuacjach (zwykle jest to niespójność informacji z tymi w bazie CEP) niezbędne może być podanie większego zakresu danych przed podaniem wysokości składki.
Baza CEP jest przydatna np. dla nabywców pojazdów używanych, którzy mogą sprawdzić jego historię i upewnić się, czy poprzedni właściciel podał pełne i prawdziwe dane. Korzystanie z bazy skraca również i usprawnia likwidację szkód komunikacyjnych oraz ogranicza nadużycia. Pośrednikiem w dostępie do bazy CEPiK dla uczestników rynku ubezpieczeniowego jest Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. To on utrzymuje łączność między ubezpieczycielami a bazą CEPiK.
Misją i rolą Funduszu jest dostarczanie takich rozwiązań, które są przydatne dla ubezpieczycieli i wykorzystują możliwości, jakie posiada Fundusz dzięki prowadzonym bazom danych i współpracy z administracją publiczną – dodała Małgorzata Ślepowrońska, prezes UFG.