AUTA TRAFICARA CZĘŚCIĄ NOWEGO PROJEKTU W TRÓJMIEŚCIE

Przy gdańskim biurowcu Wave, zrealizowanym przez Skanska, już w sierpniu rozpocznie działalność City Hub – pierwszy w Trójmieście węzeł współdzielonej mobilności.

To specjalnie zaaranżowana przestrzeń, w której każdy będzie mógł m.in. wypożyczyć elektryczne skutery, hulajnogi czy samochody.


Zobacz także:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

Doskonale skomunikowany z innymi częściami aglomeracji City Hub ma zachęcać do korzystania z alternatywnych form transportu i tym samym ma szansę stać się odpowiedzią na rosnące natężenie ruchu oraz poziom zanieczyszczenia powietrza w mieście.

– Wspólnie ze Skanska udało nam się stworzyć prawdziwy hub komunikacyjny, nie tylko dla najemców, ale również dla mieszkańców Trójmiasta. W jednym miejscu dostępne będą różne środki transportu, w tym pojazdy współdzielone Traficar – mówi Konrad Karpiński, dyrektor Traficara.

Mieszkańcy Trójmiasta pokonują średnio ponad 25 km dziennie i spędzają w podróży 3 godziny i 28 minut. To o 27 minut więcej niż średnia dla 10 innych polskich aglomeracji. W samym Gdańsku, w 2019 roku na każdego z 1000 mieszkańców przypadało aż 640 pojazdów osobowych. Często podróżuje nimi tylko jedna osoba. Rosnący ruch samochodowy, szczególnie w okresie letnim, przyczynia się do powstawania smogu.

Przyjazne dla środowiska środki transportu

Odpowiedzią na te wyzwania mogą być przyjazne środowisku środki transportu. Zachęcanie do korzystania z nich to jeden z celów City Hub, za który odpowiedzialna jest spółka biurowa Skanska oraz firmy Traficar i Hop.City. Dostępne będą elektryczne skutery od Hop.City. Na miejscu stanie także stacja do ładowania Si.City dla hulajnóg elektrycznych, która poza funkcją ładowania, również ochroni sprzęt przed kradzieżą.

Pojawią się tu także samochody Traficara oraz postój taksówek. W kompleksie Wave powstały aż 442 miejsca rowerowe, szatnie, prysznice oraz specjalne windy do garażu dla rowerzystów. Dostępna dla wszystkich stacja naprawy przyda się w razie usterki roweru.

– City Hub zapewnia wygodne, bezpieczne i łatwo dostępne połączenia między różnymi środkami transportu. Dodatkowo, dzięki bliskości Szybkiej Kolei Miejskiej i linii autobusowych, jest doskonale skomunikowany z innymi częściami Trójmiasta. Ten węzeł komunikacyjny pozytywnie wpłynie na mobilność mieszkańców – mówi Sławomir Koc, menadżer projektu Wave w spółce biurowej Skanska.

– Cieszę się i jestem dumny, że staliśmy się częścią tak ważnego dla Trójmiasta projektu, który wyznacza nowy standard nie tylko dla obiektów komercyjnych, ale także dla tworzenia rozwiązań transportowych w polskich miastach – podsumowuje Konrad Karpiński.

Fot.: Traficar (Patryk Czornij)