AUDI: RĘKAWICE ZE SKANEREM KODÓW KRESKOWYCH UŁATWIAJĄ PRACĘ

audi_rekawi1

Wprowadzone w ostatnich dniach do użytku rękawice ze skanerem, ułatwiają pracę pracownikom logistyki międzynarodowej w fabryce Audi w Ingolstadt.

W procesie wysyłki części do różnych miejsc na całym świecie, logistycy wykorzystują teraz rękawicę „Mark” firmy „ProGlove” z wbudowanym skanerem kodów kreskowych.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Dzięki takiemu rozwiązaniu, mają obie ręce wolne, co czyni ich pracę bardziej ergonomiczną. Pracownicy Audi używają obecnie dziesięciu takich narzędzi typu wearables na pięciu stanowiskach w zakładzie w Ingolstadt. Wdrożenie poprzedzone było czterotygodniową fazą pilotażową.

Tradycyjne skanery kodów kreskowych używane dotychczas przez pracowników logistyki w dziale pakowania podzespołów CKD (Completely Knocked Down) w Ingolstadt, zostały zastąpione przez nowe narzędzie: innowacyjną rękawicę ze skanerem. Rękawica taka, produkowana przez firmę „ProGlove”, ma zintegrowany na swej powierzchni skaner. Pracownik uruchamia funkcję skanowania ściskając kciuk i palec wskazujący.

W ten sposób obydwie ręce ma wolne i nie musi tracić czasu oraz energii na dodatkowe operacje, np. chwytanie i odkładanie skanera. Nowy sprzęt minimalizuje również konieczność dodatkowego chodzenia, przez co proces pracy w dziale pakowania podzespołów CKD staje się bardziej ergonomiczny.

– Rękawica ProGlove jest twórczym rozwinięciem idei elektronicznego narzędzia, które założone przez pracownika, wspiera efektywnie proces jego pracy. Dlatego stworzyliśmy lekką i intuicyjnie obsługiwaną rękawicę dla przemysłu, która może być wdrożona natychmiast, bez ponoszenia dodatkowych nakładów np. na jej integrację z innymi narzędziami – wyjaśnia Thomas Kirchner, Dyrektor Generalny ProGlove.

Inteligentna rękawica ma ergonomicznie zoptymalizowany włącznik na palcu wskazującym, który przy dotknięciu kciuka uruchamia funkcję skanowania. Pracownik nie musi koncentrować się na obserwowaniu kodu kreskowego, ponieważ proces skanowania następuje wraz z naturalnym ruchem ręki. O tym, że kod na artykule został zeskanowany, zawiadamia pracownika sygnał optyczny (światło LED), akustyczny (brzęczyk) i dotykowy (wibracja).

Z jednostką odbiorczą skaner komunikuje się z wykorzystaniem fal radiowych. Punkt dostępu połączony jest przez łącze USB lub przez zwyczajne, seryjne przyłącze. Instalacja dodatkowego oprogramowania nie jest konieczna. Czas pracy baterii przystosowano do czasu trwania jednej zmiany. Po jej zakończeniu, następuje dwugodzinne ładowanie narzędzia.

Audi przeprowadziło wcześniej czterotygodniowy test ProGlove zakończony sukcesem. Pierwsze egzemplarze narzędzia rozpoczęły pracę w dziale pakowania podzespołów CKD. To pierwszy krok na drodze wprowadzenia narzędzi typu wearables na wszystkich wydziałach. Równolegle, rękawica przechodzi również pilotaż w innych obszarach produkcji Audi w Ingolstadt.