AUDI: JUBILEUSZ TT I LIMITOWANY TTS COMPETITION

Audi TTS Roadster competition

Pięćset egzemplarzy limitowanej serii Audi TTS competition o mocy 200 kW (272 KM), zarówno w wersji Coupé, jak i w wersji Roadster zjedzie z taśmy produkcyjnej już w październiku.

Audi świętuje okrągłą liczbę wyprodukowanych egzemplarzy swojego kompaktowego auta sportowego. To już pół miliona samochodów. Jubileusz uczczono, tworząc model specjalny…


Zobacz także:
PREMIERY


Audi TT to od lat stylistyczna ikona. Dzięki nowemu, limitowanemu modelowi TTS competition, zyska teraz „świeży oddech”. TTS competition będzie dostępny wyłącznie w specjalnych kolorach: żółtym „Imola” i szarym „Nimbus”. Jego znakiem rozpoznawczym jest charakterystyczny tylny spojler z wstawkami o wyglądzie matowego aluminium. Dach wersji Roadster może być czarny lub szary, a 19-calowe koła mają kształt pięcioramiennego rotora. Do tego wyposażono je w opony o rozmiarze 255/35.

Audi TTS Coup  competition

We wnętrzu Audi TTS competition dominuje stalowoszara skóra, wykończona charakterystycznymi, ozdobnymi, również skórzanymi paskami. Ich brzegi są żółte, oczywiście w kolorze „Imola”. Taką samą barwę mają kontrastowe szwy. Umieszczone na obiciach drzwi aluminiowe plakietki z napisem „1 of 500“, dodatkowo potwierdzają ekskluzywność limitowanego modelu.

Muskularne, skórzane, wielofunkcyjne koło kierownicy i wsparcie parkowania tyłem dopełniają całości wyposażenia. Inne elementy, od reflektorów ksenonowych Xenon plus, przez elektromagnetyczny system kontroli zawieszenia Audi magnetic ride, aż po aluminiowe listwy ozdobne, uzupełniają i tak już bogate wyposażenie seryjne TTS.

Audi TTS Roadster competition

Za dynamicznym charakterem Audi TTS competition kryje się silnik 2.0 TFSI o mocy 200 kW (272 KM) i momencie obrotowym 350 Nm. W wersji Coupé, z sześciostopniową automatyczną skrzynią biegów S tronic, od 0 do 100 km/h przyspiesza w czasie 5,3 sekundy, a ze skrzynią manualną – w 5,5 sekundy. Coupé ze skrzynią S tronic zużywa średnio 7,7 litra paliwa na 100 km, ze skrzynią manualną – 7,9 litra.

Audi TTS competition Roadster, z sześciostopniową przekładnią S tronic ma także imponujące osiągi: od 0 do 100 km/h przyspiesza w 5,5 sekundy, a ze skrzynią manualną w 5,7 sekundy. Roadster ze skrzynią S tronic zużywa średnio 7,9 litra paliwa na 100 km, ze skrzynią manualną – 8,1 litra. Wszystkie modele posiadają stały napęd na cztery koła quattro, a ich prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie do 250 km/h.

Audi TTS Roadster competition

TTS competition to szczególnie ekskluzywny model. Z taśmy produkcyjnej zjedzie zaledwie 500 egzemplarzy tego samochodu. Jednak by usatysfakcjonować fanów marki, wszystkie warianty TT o mocy do 155 kW (211 KM), będą teraz oferowane z linią wyposażeniową S line competition w której skład wchodzą m.in. specjalne dodatki stylistyczne, 19-calowe koła i pakiet sportowy S line.

Pięćset tysięcy wyprodukowanych Audi TT, to dowód sukcesu tego kompaktowego, sportowego samochodu. Już jego pierwsza generacja, która w wersji Coupé zadebiutowała w roku 1998, a w wersji Roadster rok później, zyskała status ikony stylistyki. Konsekwentnie kontynuowana czystość formy i staranne wykonanie najdrobniejszych detali, od początku przyciągały uwagę prasy motoryzacyjnej i klientów, a fascynacja ta trwa do dzisiaj.

Audi TTS Roadster competition

W wersji Coupé, ten kompaktowy samochód sportowy przekonuje koncepcją siedzeń 2+2 i możliwością powiększania bagażnika, a w wersji Roadster prostym w formie, lekkim dachem z tkaniny. Zastosowane w nim rozwiązania techniczne wyznaczyły nowe standardy. Potężne silniki turbo zaprojektowane w myśl zasad downsizingu, napęd na cztery koła quattro w wariantach najwyżej wyposażonych i sześciostopniowa skrzynia S tronic, którą w 2003 roku zawitała do modeli tej serii, na zawsze już będą się kojarzyć z modelami Audi TT.

W drugiej generacji, która pojawiła się na przełomie lat 2006 i 2007, Audi udało się odwrócić ogólną tendencję polegającą na zwiększaniu ciężaru samochodów. Karoseria ASF (Audi Space Frame), wykonana w większości z aluminium sprawiła, że Audi TT w nowym wydaniu ważyło o 90 kg mniej niż jego poprzednik. Niewielki ciężar umożliwił doskonałe osiągi przy niewielkim zużyciu paliwa. Audi TT 2.0 TDI quattro to kolejna innowacja – pierwszy na świecie samochód sportowy w segmencie premium z mocnym silnikiem diesla i napędem na cztery koła.

Audi TTS Coup  competition