W dniach od 4 do 6 października 2017, wydział Audi Produktion w Ingolstadt zorganizuje drugą edycję Smart Factory Hackathon. Młodzi, utalentowani informatycy z całego świata będą mieli wtedy możliwość udowodnienia swoich umiejętności.
Celem spotkania, będącego zarazem formą konkursu, jest opracowanie w 25 godzin praktycznych rozwiązań produkcyjnych, które będzie można wykorzystać w przyszłości.
Zobacz także:
Zainteresowani studenci i młodzi profesjonaliści mogą już teraz ubiegać się o udział w Hackatonie.
Uczestnicy konkursu Smart Factory Hackathon, dysponujący wiedzą specjalistyczną z najróżniejszych dyscyplin, w tym IT, matematyki, ekonomii i zakresu projektowania komunikacji, pracować będą w grupach liczących od trzech do pięciu osób i zajmować się realnymi zagadnieniami dotyczącymi produkcji i logistyki.
Używając anonimowych, losowo dobieranych zestawów danych, wypracowywać będą gotowe rozwiązania i tworzyć realne możliwości zastosowań. Mają na to 25 godzin, a „dwudziesta piąta godzina”, to tzw. „the extra hour“, którą w przyszłości zyskamy dzięki autonomicznej jeździe. Uczestnicy konsultować się będą z ekspertami Audi z pionów produkcji i IT. Główny nacisk w zadaniach położono na następujące obszary: big data, machine learning, deep learning i artificial intelligence.
– Podczas Smart Factory Hackathon, wspólnie ze studentami i młodymi profesjonalistami prowokujemy tworzenie nawet bardzo radykalnych idei. Powstają tu zupełnie nowe sposoby podejścia do złożonych zadań. Celem Hackathonu jest wspólne tworzenie prototypów mających szanse rozwoju w realnych warunkach produkcyjnych – objaśnia Kathrin Schwinghammer, organizatorka konkursu.
Pierwszy dzień Hackathonu rozpocznie się wprowadzeniem do zadań i indywidualnym, dostosowanym do zadań zwiedzaniem fabryki. Następnego dnia rozpoczną się właściwe działania projektowe. Po 25 godzinach pracy, jury oceni przedłożone propozycje rozwiązań pod kątem metodologii technicznej, wartości dodanej, potencjału i możliwości implementacji.
Następnie, podczas krótkich prezentacji, zespoły przedstawią swoje rozwiązania publiczności i jury. Sposób prezentacji ma wpływ na ostateczną ocenę. Punktacje przyznane przez publiczność i przez jury mają równą wagę przy wyborze zwycięzcy.
Pierwsza edycja Audi Smart Factory Hackathon w październiku 2016, była dużym sukcesem. Wzięło w nim udział 16 zespołów z całego świata. W 24 godziny stworzyły one rozwiązania adekwatne dla fabryki jutra. Około dwóch trzecich wypracowanych wówczas propozycji Audi rozwija dalej i wdraża do produkcji, oczywiście we współpracy z pomysłodawcami.
Przykładem takiej perspektywicznej idei jest projekt zwycięskiego zespołu edycji 2016 „Happy Unicorns”. Austriacy opracowali system rejestracji kontenerów, który umożliwia automatyczne rozpoznawanie, liczenie i przyporządkowywanie kontenerów transportowych, a ich firma, będąca obecnie dostawcą Audi, implementuje pomysł na terenie fabryki czterech pierścieni.
Wszystkie kreatywne głowy, mające doświadczenie w kodowaniu i poszukujące nowych wyzwań niech zapamiętają: rekrutacja do Audi Smart Factory Hackathon 2017 trwa do 1 września włącznie, a liczba uczestników jest ograniczona! Zgłaszać można się online, na stronie www.smart-factory-hackathon.de i www.smart-factory-hackathon.com.