Alians Renault-Nissan został wybrany oficjalnym partnerem konferencji Narodów Zjednoczonych COP21, która odbędzie się w dniach od 30 listopada do 11 grudnia br.
Światowy lider w dziedzinie środków transportu o zerowej emisji podczas użytkowania udostępni uczestnikom flotę składającą się z 200 samochodów elektrycznych.
Zobacz także:
Podpisana została umowa partnerska pomiędzy Aliansem Renault-Nissan i Ministerstwem Spraw Zagranicznych, reprezentowanym przez Sekretariat Generalny 21. corocznej Konferencji Stron (zwanej COP21). Flota w pełni elektrycznych samochodów umożliwi akredytowanym delegatom przemieszczanie się podczas konferencji. Organizatorzy dorocznego szczytu klimatycznego spodziewają się ponad 20 000 uczestników ze 195 krajów.
Paryski szczyt ma dwa cele: zawarcie nowego globalnego porozumienia dotyczącego zmian klimatycznych, które będzie wspierać przejście na gospodarkę niskoemisyjną, oraz utworzenie „zielonego funduszu”.
– Z przyjemnością informujemy, że Alians Renault- Nissan został oficjalnym partnerem COP21 w Paryżu w obszarze transportu. Flota w pełni elektrycznych samochodów, którą dostarczy Alians Renault-Nissan, przyczyni się do zmniejszenia emisji węgla podczas konferencji COP21. Technologia samochodów elektrycznych pozwoli skutecznie ograniczyć emisję CO2 w branży transportowej – mówi Laurent Fabius, minister spraw zagranicznych, przewodniczący COP21.
– Technologia całkowicie elektrycznych pojazdów oferuje wygodny i niedrogi środek transportu. Rozwiązanie to wpływa pozytywnie na klimat i jakość powietrza w naszych miastach. Nadszedł czas, by przy współudziale zainteresowanych stron zacząć działać na większą skalę – mówi Carlos Ghosn, prezes i dyrektor generalny Aliansu Renault- Nissan.
W skład floty na COP21 wejdą samochody Renault ZOE, Renault Kangoo Z.E., sedan Renault Fluence Z.E., kompaktowy sedan Nissan LEAF i Nissan e-NV200, wersja 7-osobowa. Samochody, będące do dyspozycji delegatów przez cały czas trwania konferencji, posłużą do przemieszczania się pomiędzy poszczególnymi centrami konferencyjnymi i będą stanowiły uzupełnienie środków transportu miejskiego.
Alians Renault-Nissan będzie współpracować z firmami we Francji oraz zainstaluje w strategicznych miejscach ponad 50 szybkich i uniwersalnych stacji ładowania, zasilanych w 100 proc. energią odnawialną. Szybkie stacje ładowania mogą naładować samochód elektryczny od 0 do 80 proc. jego pojemności w niespełna 30 minut.
Od 2010 roku, kiedy premierę miał Nissan LEAF sojusz sprzedał blisko 250 000 samochodów elektrycznych na całym świecie. Oprócz wymienionych wyżej produkowany jest też Renault Twizy.
Alians Renault-Nissan zaprezentuje się również na międzynarodowej wystawie Solutions COP21, która odbędzie się w Grand Palais w Paryżu i na której przedstawione zostaną rozwiązania w zakresie walki ze zmianami klimatycznymi. Podczas odbywającej się w dniach 4-10 grudnia wystawy miasta, przedsiębiorstwa i organizacje z całego świata przedstawią rozwiązania w zakresie zmniejszania emisji CO2.