4Mobility uruchomiło usługę stanowiącą odpowiedź na zagrożenie infekcji koronawirusem. Użytkownicy mają możliwość zamówienia zdezynfekowanego auta bezpośredniego przed jego użyciem.
Opcja ta dostępna jest we wszystkich lokalizacjach, w których działa aplikacja spółki.
Zobacz także:
4Mobility wspiera również aktywnie instytucje walczące z pandemią koronawirusa. Od 30 marca br. spółka uruchomiła pakiet tygodniowy, dzięki któremu można w niższej cenie wynająć na 7 dni dowolne auto floty. Pojazd na życzenie jest dezynfekowany i podstawiany bez dodatkowych opłat na wskazane miejsce.
Z kolei pakiet antywirusowy daje możliwość zamówienia świeżo zdezynfekowanego auta pod dom. Spółka udostępnia w ten sposób każdy rodzaj pojazdu, który jest aktywny w jej aplikacji. Opcja ta dostępna jest przy rezerwacji auta na minimum dwie doby. Realizacja usługi car- sharingowej nie wiąże się z dodatkowymi kosztami dla klientów.
– Zgodnie z naszymi przewidywaniami obecnie obowiązują nałożone drogą rozporządzenia wytyczne dotyczące przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się koronowarusa w transporcie publicznym. Długo przed ogłoszeniem tych zasad rozpoczęliśmy prace nad podniesieniem poziomu bezpieczeństwa naszych klientów. W rezultacie regularnie dezynfekujemy nasze auta. Dodatkowo wprowadziliśmy do oferty rozwiązanie w postaci pakietu antywirusowego, które daje użytkownikom naszej aplikacji komfort psychiczny i pewność, że wynajmowane auto jest bezpieczne. Tego typu rozwiązanie powinno dać możliwość sprawnego przemieszczania się osobom, które muszą wychodzić z domu, np. w sprawach zawodowych, ale potrzebują mobilności na poziomie wyższym niż oferowany przez działająca w trybie świątecznym komunikację miejską – mówi Paweł Błaszczak, prezes 4Mobility.
W ramach wsparcia dla instytucji walczących ze skutkami pandemii, 4Mobility bezpłatnie użycza swoje auta instytucjom zaangażowanym w walkę z koronawirusem. Spółka współpracuje głównie z placówkami medycznymi. Jednocześnie 4Mobility wspiera akcję #drukujemydlamedyków. Jest to inicjatywa firmy HugeTECH oraz Podkarpackiego Centrum Innowacji, polegająca na produkcji przyłbic ochronnych dla służb medycznych z wykorzystaniem drukarek 3D.
– Pandemia koronawirusa spowoduje pewne przewartościowania w relacjach międzyludzkich i coraz większą rolę odgrywać będzie solidarność. Jako spółka odpowiedzialna społecznie, staramy się wpisywać w ten kierunek i realnie pomagać społecznościom, w których jesteśmy obecni z naszymi usługami. Dlatego też wspieramy lokalne inicjatywy dedykowane ochronie zdrowia. Stale monitorujemy sytuację i nie wykluczamy kolejnych projektów tego typu – deklaruje Paweł Błaszczak.